Wyniki wyszukiwania dla:

SALEZJANIE KSIĘDZA BOSKO
Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim


  DCIM100MEDIADJI_0009.JPG

  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  26 czerwca 2022 roku

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

   

  1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
  1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
   Litanię do NSPJ odmówimy również w kaplicy adoracji po wystawieniu Pana Jezusa po porannej Mszy św.
   Miesiąc lipiec w liturgii poświęcony jest Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Od soboty, 2.07.br. zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszej Krwi Pana Jezusa o godz.17.30.

  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w kaplicy adoracji po Mszy św. porannej od 9.30 – 17.30.

  3. We wtorek, (21.06.br.) Msza św. o godz. 9.00 będzie sprawowana w intencji mężczyzn, a środę o godz. 9.00 w intencji niewiast.

  1. W środę, (29.06.br.) przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W środę Nowenna do MB WW o godz.17.30.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 i spowiedź święta od godz. 9.00 i 17.30. W sobotę w kaplicy adoracji nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i świata całego po Mszy św. o godz. 9.00.

  1. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji od 24 czerwca br. będzie czynna we wtorek
   i czwartek po wieczornej Mszy św. do 19.30. Sprawy pogrzebowe prosimy zgłaszać po wieczornej Mszy św., a wezwanie do chorych o każdej porze dnia.
  1. Ministranci po Mszy św. rozprowadzają kolejny numer czasopisma – „Idziemy”.
  2. Niech myśl św. Jana Bosko towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu:
   „… Głośne nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i miłość Boga
   w Świętej Eucharystii miejcie zawsze przed waszymi oczyma …”

  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Naszym zaległym modlitwom polecamy naszą p. Danutę – organistkę.

   

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na utrzymanie
   kościoła i budowę naszej świątyni. Bóg zapłać.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: JACEK SZYNKIEWICZ, l. 50 i IRENA ŚWITALSKA, l. 92 z Aleksandrowa Kujawskiego. Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin, parafian, salezjanów, kapłanów i siostry zakonne, dobrodziejów, dusze w czyśćcu cierpiące i zmarłych polecanych podczas Mszy św.. Wieczny odpoczynek …

  Wspólnoty parafialne

  Z życia inspektorii